piątek, 25 grudnia 2015

Manicure Hybrydowy - Od czego zacząć?

Paznokcie malowane metodą hybrydową wyglądają pięknie i świeżo przez cały okres noszenia, który trwa od 2 do 3 tygodni w zależności od tempa wzrostu paznokcia (mi zdarzyła się pani, która miała hybrydę przez 5(!) tygodni). Co będzie nam potrzebne by go wykonać?Dla kogo jest hybryda?


Oczywiście dla każdego! Dobrze wykonany manicure jest w stanie wytrzymać wszystko: Nie odpadnie podczas zmywania naczyń, mycia okien czy grania na gitarze. Jednak trzeba wziąć pod uwagę swoje tempo wzrostu paznokcia, kondycje płytki i oczywiście trzeba sprawdzić, czy nie jesteś uczulona na hybrydę (ja osobiście jeszcze nie spotkałam się z tym, by ktoś był uczulony, ale takie przypadki się zdarzają więc lepiej sprawdzić. Bo chyba nikt nie chce wydawać tylu pieniędzy na coś, z czego nie będzie mógł korzystać. prawda? A nie oszukujmy się - to kosztuje...
 Także na pierwsze "hybrydziaki" polecam wybrać się do salonu. Tam też można podpatrzeć jak to wygląda w praktyce. Bo przecież tutoriale zarówno te zdjęciowe jak i filmiki nie zobrazują w pełni wykonanego mani. Jeśli nadal jesteście zainteresowane, zapraszam dalej ;)Tak więc co będzie potrzebne nam na początek?

1. Lampa - Rozróżniamy lampy UV i LED.   Którą wybrać? Lampa LED jest droższa i ma problem z utwardzeniem np. koloru czarnego. Lampa UV jest tańsza, utwardzi wszystkie lakiery, jest większa i trzeba w niej zmieniać żarówki. Możemy się nią poparzyć. Więcej na ten temat w następnym poście ;)
cena lampy UV to ok. 100zł w górę, a lampy LED to ok 200zł w górę

2. Cleaner(odtłuszczacz) i Aceton    O ile aceton będzie nam potrzebny dopiero do ściągania hybrydy, tak cleaner będzie niezbędny do wykonania manicuru. koszt acetonu to ok. 20zł/l, cleaner zaś kosztuje ok 25zł/l.


3.Folia aluminiowa i waciki kosmetyczne/miseczki do odmaczania lakieru

     Są to dwie metody ściągania hybrydy. Ta pierwsza nie jest zbyt wygodna i jeśli ściągamy lakier same sobie to będzie nam potrzebna dodatkowa para rąk. za to ta druga zużywa więcej acetonu, ale jest wygodniejsza i mamy pewność, że lakier odmoczy się równomiernie. miseczka to ok 6zł/szt.

3. Waciki bezpyłowe  Służą do przemywania paznokcia cleanerem. Można oczywiście użyć zwykłych płatków kosmetycznych ale z nimi trzeba się troszkę pomęczyć. Trzeba też uważać. zbyt tanie waciki nie spełniają swojego zadania i strasznie się sypią. cena to ok. 11zł/rolka

4. Baza i Top  Są podstawą do wykonania manicuru hybrydowego. Występują jako osobne produkty oraz jako produkt 2 w 1. 
ZAPAMIĘTAJCIE: dobra baza i top to podstawa udanego mani. ok. 25-30zł/szt.


5. Lakiery NIE ILOŚĆ, A JAKOŚĆ!
  Wiele dziewczyn skarży się, że mimo dobrego topu i bazy coś jest nie tak. a to się coś uszczerbi, a to odpadnie...Tak jak baza i top, są one niezbędne do pomalowania paznokci. Nie warto jednak inwestować w te tańsze, ponieważ nawet jeśli będą się trzymały wzorowo, to może być problem z ich odmoczeniem. Dobry lakier cechuje nie tylko trwałość, ale i łatwość w ściąganiu :) cena to od 18 zl/szt w górę.

6. Blok polerski


  Służy do matowienia płytki paznokcia, tym samym zwiększając przyczepność lakieru. koszt to jakieś 2zł/szt.


7. Primer (acid i no-acid)

  Jest to płyn zwiększający przyczepność lakieru hybrydowego. Primery dzielą się na kwasowe i bezkwasowe. Teoretycznie powinno się nakładać obydwa na raz na zmatowioną i odtłuszczoną płytkę paznokcia. Najpierw Acid-punktowo i w małych ilościach i pozostawić do odparowania (pozostawia kredowo biały paznokieć i może powodować lekkie szczypanie) zostawia zazwyczaj kredowo-biały paznokieć. Po odparowaniu powinno się zastosować primer non acid. Powinno nakładać się go obficie i nie powoduje szczypania i zostawia lepką powłokę która ma działać jak dwustronna taśma klejąca między paznokciem a bazą. Ja jednak stosuję tylko primer bezkwasowy(no-acid) i nie narzekam ;). koszt to od ok. 8 zł do ok 18 zł za ok 15ml i nie jest niezbędny.


8. Olejek do skórek

  Ma za zadanie nawilżyć i odżywić skórki. Jest to miłe zwieńczenie całej ceremonii aplikacji lakieru hybrydowego. Oliwki mają różne zapachy i posiadają witaminę E, która jest silnym przeciwutleniaczem i chroni przed uszkodzeniem komórek. koszt to ok 5zł/15ml. Ten krok również nie jest obowiązkowy więc nie musisz od razu inwestować w olejki.

10. Remover

  Służy do usuwania suchych skórek. Nakładamy go, a po 2 minutach możemy bez problemu usunąć uporczywe skórki bez efektu poszarpania. Koszt takiego cuda to ok. 7zl/15ml. Oczywiście nie jest on niezbędny, ale bardzo przydatny :)
To by było na tyle. Mam nadzieje że pomogłam Ci zdecydować czy aby na pewno chcesz inwestować w akcesoria niezbędne do zrobienia hybrydy :)


* wszystkie ceny są orientacyjne i mogą nieznacznie odbiegać od cen w zależności od firmy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz