poniedziałek, 28 grudnia 2015

Lampy Hybrydowe - UV czy LED - którą wybrać?

Witajcie Kochane! 

Jeśli zaczynacie swoją przygodę z hybrydami, na pewno zastanawiacie się, jaką lampę wybrać. W tym temacie zdania są mocno podzielone. W Internecie znajdziecie zwolenniczki lamp LED jak i UV, które próbują przekonać Cię że tylko ich opinia jest słuszna. Nic bardziej mylnego. Obydwie lampy są dobre. Mają mniej lub więcej plusów czy minusów, ale w pewnym stopniu się uzupełniają. To, jaka lampa będzie dla Ciebie dobra, zależy od własnych preferencji czy budżetu. Nie każdego stać na lampy za 400 czy 500 zł. Osobiście też nie widzę sensu w zakupie takiej lampy tylko i wyłącznie na własne, domowe potrzeby.
Ja posiadam najzwyklejszą Lampe UV za  jakieś 95 zł i sprawuje się świetnie ;)


  Lampa UV
    Lampy UV są większe niż LED, co jest minusem, jeśli mamy mało miejsca na "rozstawienie się". Jednak rekompensuje nam to tym, że utwardza wszystkie kolory, łącznie z czarnym i białym, z czym lampa LED może sobie nie poradzić. Ile czasu potrzeba na utwardzenie lakieru hybrydowego w takiej lampie? jeśli jesteśmy cierpliwe, to jest to lampa dla nas, bowiem w lampie tej lakier utwardzany jest ok. 120 sec. (każdy lakier ma opisany czas naświetlania na opakowaniu) No dobrze, a jaką moc wybrać? Na pewno nie mniejszą niż 36 Watt (4 żarówki po 9 Watt! Czas 120 sec. jest to czas rekomendowany dla lamp 36 Watt. Im słabsza lampa, tym dłużej musimy czekać.
 a jak to jest z ceną?  Otóż ceny dla 36 Watt wahają się od ok. 80 zł w górę.

 
  Lampa LED


   Są to małe i poręczne lampy. Oczywiście w zależności od budowy, bo te zabudowane zajmują trochę więcej miejsca. Zużywają mniej prądu niż UV a utwardzają lakiery szybciej, bo utwardzanie trwa 20-30sec. dla lampy 9Watt. Tak jak w przypadku lampy UV czas ten może się wydłużyć gdy mamy słabszą lampę. Pomaga nam to zaoszczędzić  sporo czasu i pieniędzy J. Mimo szybszego utwardzenia, lampa ta słabo radzi sobie z kolorami ciemnymi, a z czarnym w ogóle sobie nie radzi co jednak jest uporczywe. Jeśli chcemy kupić LEDówkę, musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiada ona diody LED czy żarówki LED. Bo nie to samo! Nasza lampa powinna mieć diody.  Pamiętaj też, że jeśli zabrudzisz tą lampę w środku, po utwardzeniu wyczyszczenie jej samodzielnie będzie niemożliwe chyba że lampa posiada powłokę zabezpieczającą przed używaniem zmywaczy z acetonem.


*niech wam tylko nie przychodzi do głowy kupowanie „Latarek LED”. Oświetlają nierównomiernie i nie mają wystarczającej mocy by dobrze twardzic lakier! Taką latareczkę ma mój brat…. używa jej do robienia tzw. Much, czyli imitacji różnej maści robaków na haczykach ;)

Co prawda może się przydać, by „przytrzymać” uciekający i ściągający się lakier, ale nigdy nie posłuży za główną lampę. I raczej nie jest to niezbędny przyrząd.
Lampa LED
Lampa UV
Zużycie prądu
niskie
wysokie
Wielkość
W zależności od budowy. Przeważnie mniejsza i poręczna
Większa niż LED, mniej poręczna.
Utwardzanie ciemnych kolorów
Problem
Bez problemu
Czas utwardzania
20-40 sec. (9Watt)
120-180 sec.(36Watt)
Cena
130zł w górę
80-100zł w gorę
Utrzymanie
Brak konieczności wymiany diod. W przypadku zepsucia konieczność wymiany lampy
Konieczność wymiany żarówek. Koszt to ok. 10 zł/szt
Żywotność

30 000 godzin utrzymując wysoką sprawność i siłę wydzielanego światła.
Przy dobrych żarówkach od pół roku do roku utrzymując wysoką sprawność i siłę wydzielanego światła przy częstym używaniu (np. w salonie)
UWAGA: Jeśli już przy lampach jesteśmy, to drobna porada się przyda ;) Nie stawiajcie swoich lakierów blisko lampy! Mimo szkła barwionego, słoiczki przepuszczają mocne promieniowanie co w efekcie prowadzi do utwardzenia bądź zgęstnienia lakierożelu już w opakowaniu!masz już lampę?, wyraź swoje zdanie na ten temat w komentarzu i pomóż tym kobietkom, które dopiero zaczynają swoją przygodę z hybrydami ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz